Na trzecim miejscu znalazły się ex - aequo dwa zespoły Gazety Wyborczej. Pierwszy z nich zasłużył na wyróżnienie akcją „Pogotowie anielskie”. Akcja polegała na kupowaniu przez czytelników aniołów przygotowanych przez dzieci. Za uzyskane w ten sposób pieniądze podopieczni „Pogotowia” kupują to, co jest im potrzebne. Opiekunem przedsięwzięcia była red. Katarzyna Kolska.


Drugi zespół w składzie: Jacek Wilczak, Natalia Mazur, Sylwia Wilczak, Agnieszka Linke przeprowadził akcję „Uratujmy stuletni wiąz na placu Wolności!”. W efekcie akcji, drzewo ocalało jako znak dobra.
Drugie miejsce przypadło Pani Annie Staśkowiak za akcję pomocy płynącej z Podola do wsi Żółkiew. Anna Staśkowiak wielkim sentymentem darzy wschodnie kresy, dlatego organizuje konwoje, zbiera dary i opowiada mieszkańcom Podolan o życiu w Żółkwi. Dzięki tym działaniom Żółkiew i Podolany stały się jakby bliźniaczymi dzielnicami.


Laureatką konkursu została autorka cyklu tekstów poświęconych ciężko chorym dzieciom – Pani Anna Kopras-Fijołek, z Gazety Jarocińskiej. Te artykuły unieśmiertelniły dzieci, pomogły spełnić ich marzenia, a także wsparły ich rodziny. Dzięki tekstom, obce wcześniej osoby oferowały pomoc, np. oddawały krew.