Marcin Pomianowski z szamotulskiego tygodnika „Dzień” i Jacek Witczak z leszczyńskiego dziennika ABC otrzymali dwie równorzędne nagrody w konkursie „Znak Dobra”. Kapituła postanowiła przyznać również nagrodę specjalną za akcję „Mały Wielki Radiowiec” księdzu Maciejowi Kubiakowi z Radia Emaus oraz Annie Kopras-Fijołek z „Gazety Jarocińskiej”.

 

Marcin Pomianowski  wymyślił akcję pomocy ofiarom powodzi w Bogatyni - „Wyprawka”. Dziennikarz tygodnika „Dzień” pojechał do zalanego miasta, opisał tragedię, dowiedział się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanym, a potem wspólnie z czytelnikami i szamotulskimi urzędami pomysł zrealizował. Pod koniec sierpnia zawiózł do Bogatyni samochód wypełniony po brzegi przyborami szkolnymi. Jacek Witczak został nagrodzony za artykuł „O dwóch takich, co dzielą się sercem”. Autor  znalazł i opisał dwóch gimnazjalistów, którzy bezinteresownie pomagają swojemu koledze Dawidowi. Każdego dnia przychodzą do niego do domu, zabierają go na wózku inwalidzkim do szkoły. Dla mamy Dawida, która opiekuje się jego młodszą siostrą, to wielka pomoc, dla Przemka i Pawła – „nic wielkiego” – jak mówią.

 

Nagroda specjalna trafi do rąk księdza Macieja Kubiaka oraz Anny Kopras-Fijołek za akcję „Mały Wielki Radiowiec”. Dwa lata temu Anna Kopras-Fijołek opisywała akcję pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Jarocinie i okolicach. Po jej artykułach w pomoc włączyli się czytelnicy. Na spotkaniu dziennikarskim Ania opowiedziała natomiast o niepełnosprawnym chłopcu-radiowcu i tak narodziła się nagrodzona akcja. W ten sposób dobro zaowocowało kolejnym dobrem.  

 

Do konkursu jury zakwalifikowało 10 prac, ponieważ nie wszystkie nadesłane korespondowały z ideą konkursu „Znak Dobra” bądź nie spełniały wymogów formalnych konkursu.