Znak Dobra w Śremie i Nowym Tomyślu

 

Kapituła Konkursu Znak Dobra im. Romy Brzezińskiej przyznała dwie równorzędne nagrody za rok 2011 „Gazecie Śremskiej” oraz Zespołowi Szkół Zawodowych i Licealnych w Nowym Tomyślu i Aleksandrze Tabaczyńskiej z „Przeglądu Nowotomyskiego”.

 

Redakcja „Gazety Śremskiej” otrzymała nagrodę za konsekwentne, towarzyszenie przez dwadzieścia lat mieszkańcom miasta w ich codzienności, za odkrywanie skarbów kultury, historii, przyrody i rodzinnych tradycji, za inicjowanie wielu pożytecznych działań na rzecz lokalnej społeczności i skuteczne przekonywanie do niej, za uwieńczoną sukcesem

pracę nad ujawnianiem różnorodnych talentów czytelników i ośmielanie do dzielenie się nimi na łamach pisma.

Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu oraz Aleksandra Tabaczyńska - autorka tekstu zamieszczonego w „Przeglądzie Nowotomyskim” 1 (17) 2011 pod tytułem "Po co komu patron?". Autorka opisała w nim niezwykłą historię wyboru dr. Kazimierza Hołogi na patrona szkoły w Nowym Tomyślu oraz proces przenikania tego niezwykłego lekarza do powszechnej świadomości mieszkańców miasta dzięki niebanalnym obchodom dnia patrona, które organizowane są od 2006 roku. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się ocalić pamięć o wybitnym lekarzu, zebrać pamiątki i wspomnienia, i zainteresować postacią dr. Hołogi całe lokalne środowisko.

 

Roma Brzezińska lubiła, kiedy tekst prasowy miał dalszy ciąg, aby żył swoim życiem, owocował jakimś pozytywnym działaniem. Sama szukała tematów i ludzi, którzy czynili dobro. Zależało jej, aby ktoś jeszcze o nich usłyszał.

 

Uroczystość wręczenia nagrody dziennikarskiej Znak Dobra za rok 2011 odbędzie się 14 stycznia o godzinie 16 w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej. Wstęp wolny