Tegoroczną uroczystość przyznania nagród Znak Dobra im. Romy Brzezińskiej poprowadziła Mira Urbaniak, dziennikarka i człowiek morza.

Wspomnienie o patronce nagrody przygotowała Aleksandra Wyganowska z Radia Emaus. Był to fragment zapisu rozmowy z księdzem profesorem Janem Kantym Pytlem.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Reprezentował go zaprzyjaźniony z konkursem redaktor naczelny Radia Emaus ks. Maciej Kubiak. Ksiądz Arcybiskup pogratulował laureatom konkursu.

Tegoroczną niespodzianką był występ grupy "Koło Jana", założonej i prowadzonej przez Edytę Czernecką. Była to baśń słowno-muzyczna "O żelaznych trzewikach".

Laureatka nagrody Znak Dobra, Anna Kot z "Głosu Wielkopolskiego" odpowiada na pytania Grażyny Wrońskiej o pracę nad zwycięskim reportażem "Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Honorata Dmyterko i redaktor naczelna" Życia Rawicza", Anna Guza, odbierają nagrodę za cykl artykułów o chorym Tomku.

Przedstawiciele redakcji "Tu Naramowice" otrzymali wyróżnienie za teksty oraz działania zmierzające do integrowania społeczności Naramowic. Zespół otrzymał także nagrodę rektora WSUS a przekazaną przez prorektor uczelni, dr Agnieszkę Woch-Juchacz.

Pamiątkowe zdjęcie - laureaci wraz z członkami kapituły i władzami uczelni.

Zdjęcia - Małgorzata Trześniowska